Deprem de Bile Ayakta Kalmıştı, Kayseri’de Olan Sistem 81 İlde Kuruluyor! Deprem de Bile Ayakta Kalmıştı, Kayseri’de Olan Sistem 81 İlde Kuruluyor!

Millî Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınava bu yıl 8'inci sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvurdu. 

 İki oturum halinde yapılan sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde, 3 bin 891 okuldaki 62 bin 663 salonda; yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okuldaki 35 salonda gerçekleştirildi.

 Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.

 Cevap Anahtarları Ne Zaman Yayınlanacak?

Öğrencilerin en çok merak ettikleri sorulardan birisi de soru kitapçıklarının ne zaman yayınlanacağı konusu oldu. Cevap anahtarları, sınavdan kısa bir süre sonra Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde yayımlandı. Ayrıca öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.

LGS Ne Zaman Açıklanacak? 
Sınava giren yüzbinlerce öğrenci, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. MEB tarafından yapılan açıklamada LGS merkezi sınav sonuçlarının 28 Haziran tarihinde açıklanacağı bildirildi. Ayrıca aynı gün içerisinde yerleştirme sürecine ilişkin Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu da yayımlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: Özel Haber