Adana’da madde bağımlısı olan iki kişi Ziraat Bankası’na saldırdı. Saldırı esnasında iki şahıs şubenin camlarını parke taşlarıyla kırdı. 

Madde Bağımlısı İki Kişi Ziraat Bankası'na Saldırdı!

Olay, Merkez Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, uyuşturucu bağımlısı Fırat Y. (23) ve Cenk M. (29) Stadyum Caddesindeki Ziraat Bankası önüne gelerek bilinmeyen bir nedenle parke taşıyla bankanın camlarını kırmaya başladı. 

Madde Bağımlısı İki Kişi Ziraat Bankası'na Saldırdı!-1

Maddi Hasar Oluştu

Çevredeki vatandaşlar olay esnasında şüphelilere tepki gösterirken, öfkesi dinen şüpheliler hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden ayrıldı. Banka şubesinde ise maddi hasar meydana geldi.

Madde Bağımlısı İki Kişi Ziraat Bankası'na Saldırdı!-2

Şahıslar Yakalandı

Otobüsün Kapısını Açık Bırakıp, Yolcunun Ölümüne Sebep Olmuştu! İstenilen Ceza Belli Oldu Otobüsün Kapısını Açık Bırakıp, Yolcunun Ölümüne Sebep Olmuştu! İstenilen Ceza Belli Oldu

Fırat Y. ve Cenk M. ise olayın ardından caddede yürüdükleri esnada polis ekiplerince yakalanarak ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Madde Bağımlısı İki Kişi Ziraat Bankası'na Saldırdı!-3

‘Etraftakiler Tepki Gösterince de Hakaret ve Küfürler Ederek Uzaklaştılar’

 Görgü tanığı Rıza Yıldızlı, olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"İki kişiydi, birisi yolun ortasında duruyordu. Eline parke taşı almıştı. Parke taşı ile bankanın camına vurdu hatta bankanın camı da kırıldı. Etraftakiler tepki gösterince de hakaret ve küfürler ederek uzaklaştılar. Büyük ihtimalle madde kullanıyorlardı, onun etkisindelerdi" 

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde yine bir uyuşturucu bağımlısı, seyir halindeki aracının kaputuna atladığı bir kadına dehşeti yaşatarak 20 araca zarar vermiş ve yakalanıp tutuklanmıştı.

Kaynak: İHA