Uluslararası organize suç örgütü Comanchero'nun kara para aklama faaliyetlerini ve Türkiye'deki para akışını izleyen MASAK, Hollandalı eski futbolcu Wesley Sneijder'ı buldu. Sneijder hakkındaki gizli ortak değerlendirmesi gündeme bomba gibi düştü.

Kayserili Ünlü İsimden Olay Yaratan 15 Temmuz Yorumu! Hayırdır Ne Selası Okunuyor? Kayserili Ünlü İsimden Olay Yaratan 15 Temmuz Yorumu! Hayırdır Ne Selası Okunuyor?

MASAK Kara Paranın İzini Sürerken Karşısına Ünlü Futbolcu Çıktı!-1

MASAK'ın uluslararası suç örgütü Comanchero'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında çarpıcı detaylara ulaşıldı. Sabah'ta yer alan habere göre bir dönem Galatasaray'da fırtınalar estiren eski futbolcu Wesley Sneijder'ın kara para aklama faaliyetlerine adının karıştığı iddia edildi.

Bir döneme damgasını vuran ünlü futbolcunun adının Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) kara paranın izini sürmesi ve Türkiye'deki para trafiğini gözlemlemesi üzerine ortaya çıktığı iddia edildi.

wesley

Soruşturma kapsamında MASAK tarafından hazırlanan ayrıntılı rapor savcılığa sunuldu.MASAK'ın tek tek şirketleri incelemesi sonucu gelen ve giden para akışında 2013'ten 2017'ye kadar Galatasaray'da top koşturan Hollandalı ünlü 10 numara Wesley Sneijder'ın yer alması iddiaları güçlendirirken Sneijder'ın görünürde ortak ama kayıtlarda olmadığı görüldü.

MASAK Kara Paranın İzini Sürerken Karşısına Ünlü Futbolcu Çıktı!-2

MASAK raporuna göre Wesley Sneijder'ın bu haliyle Econ şirketinin gizli ortağı olduğu izlenimini uyandırdığına dikkat çekildi.

Kaynak: Haber Merkezi