Adalet ve Kalkınma Partisi, TBMM'ne yeni bir kanun teklifinde bulundu. Havalimanlarında yapılan denetlemeleri yetersiz bulan Ak parti yönetimi denetlemeleri ve güvenliği  havalimanlarında arttırmak istiyor. Ak parti grup Başkanı Abdullah Güler, teknik cihazlarda yapılan kontrollerin yetersiz kalması durumunda yolcu ve eşyaların elle aranacağını belirtti. 

Abdullah Güler 1 (1)

Ak parti grup başkanı Güler yaptığı açıklamalarda, tekink cihazlarda yapılan güvenlik sistemlerinin yetersiz kalması durumunda yolcunun ve eşyalarının güvenlik çalışanları tarafından elle aranabilmesini vurguladı. Teknik cihazların yetersiz kaldığı durumlarda Elle aranmayı reddeden yolcuların uçağa alınmayacağını belirtti. Havalık güvenlikleri kapsamında özel güvenlik ve kolluk gözetiminde bagaj ve kargolarda arama yapabilecek. Aynı zamanda kanun teklifinde Uçus sırasında telefon kullanan, izinsiz yayın açan, uçuş anında taşkınlık çıkaran yolculara 500 bin Tl'ye kadar ceza verilebilecek.

Ayşe Ateş’ten Dikkat Çeken Uyarı: Ülkede İkinci Bir ‘Kırmızı Pazartesi’ Yaşanmasına İzin Vermeyin! Ayşe Ateş’ten Dikkat Çeken Uyarı: Ülkede İkinci Bir ‘Kırmızı Pazartesi’ Yaşanmasına İzin Vermeyin!

Muhabir: Emirhan Karapınar