Kayseri’de yaşanan taciz olayı sonrası tartışmalar sürüyor. Yaşanan olay sonrasında sokağa dökülen Kayseri halkını sakinleştirmek için olay yerine gelen Vali Gökmen Çiçek ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın hakkında DEM Parti kanadından eleştiriler geldi. DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Vali Çiçek ve Emniyet Müdürü Aydın hakkında 'Elleri cebinde olayları izliyorlar' diyerek suçlamada bulunmuştu. 

Önce MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, şimdi de MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen’den yanıt geldi. Başkan Demirezen yaptığı açıklamada DEM Partili isme sert açıklamalarda bulundu. Demirezen; “30 Haziran gecesi yaşanan menfur hadisenin ardından Danişmentgazi Mahallemizde hemşerilerimizin yanına gittik. Böyle bir toplumsal olaya MHP olarak tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Haklı tepkilerin haksız fiiliyata dönüşmemesi için Milletvekilimiz Baki Ersoy ile birlikte elimizden gelen çabayı gösterdik. Devlet birimlerimizle koordine hâlde hemşerilerimizi teskin etmeye çalıştık. 

Mhp’li Demirezen Kayseri'den Sana Ekmek Çıkmaz
Teröristlerin kravatlı temsilcileri DEM'li bir milletvekili kalkmış, İl Emniyet Müdürümüz Atanur Aydın'ı ve polis teşkilatımızı eleştirme cüreti göstermiştir. Olayın ilk anından itibaren sahada günlerce hemşerilerimizin şiddet eylemleri ile anılmaması için çabaladık. Olayları sanki yaşamışçasına anlatan bu milletvekili müfteridir. 

Kayseri’de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Beklenmedik Tepki! Kayseri’de İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya Beklenmedik Tepki!

Başta Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek, İl Emniyet Müdürümüz Atanur Aydın olmak üzere kahraman polislerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla günlerdir olayların yatışması için gayret göstermektedir. Bu DEM'li milletvekilinin; 'Elleri cebinde olayları izliyorlar' diyerek suçladığı polislerimiz günlerdir hemşerilerimizin huzuru için gece-gündüz durmadan çalıştığına yakinen şahit olduk. Gergerlioğlu, Kayseri'den sana ekmek çıkmaz. Madem insan hakları sevdalısısın, git dağa kaçırdığınız reşit olmayan çocukların hesabını sor" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA