MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'de Kayseri'yi ayağa kaldıran olay sonrası sessizliğini bozdu. Birçok milletvekilinin ardından Özdemir'de yaptığı açıklamayla olayla yakından ilgilendiğini söyledi.

Kayseri'de Eskişehir Bağlarında küçük bir çocuğa yönelik cinsel saldırı olayı sonrası halk sokağa döküldü.  Bölge de geniş yankı uyandıran olay sonrası saldırıyı gerçekleştiren yabancı uyruklu şahısı linç etmek üzere bekleyen kalabalık gruplar arasında arbedeler yaşandı.

Yaşanan olaylar sonrası birçok milletvekilinden açıklama geldi. MHP'li İsmail Özdemir'de x sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı:

Kayseri'de 28 Suç Kaydından Aranıyordu! Kayseri'de 28 Suç Kaydından Aranıyordu!

'Suriyeli misafirlerimizin en kısa sürede ülkelerine dönmeleri beklentimizdir'

"Kayseri’de bir çocuğumuza yönelik sergilenen insanlık dışı davranışta bulunan Suriyeli şahıs gözaltına alınmış ve hakkındaki işlemlere başlanmıştır. Konuyla ilgili olarak Kayseri Valiliği’nce yapılan açıklamanın dikkate alınması ve hemşerilerimizin huzurunu kaçıracak provokasyonlara mahal verilmemesi elzemdir. Türkiye’nin huzur ve güvenliği için Suriyeli misafirlerimizin mümkün olan en kısa sürede onurlu bir şekilde ülkelerine dönmelerinin sağlanması MHP olarak beklentimizdir"
 

Muhabir: MERVE EROL