Kayseri’de son yıllarda intihar vakaları, ciddi artış gösteriyor. İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, gerçekleştirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumunda söz alarak konuyu gündeme taşıdı. Ataş, kentimizin geleceği için ciddi alarm niteliği taşıyor diyerek gerekli önlemlerin alınmasını talep etti.

Kayseri’de Yankılanan Ses 15 Temmuz’u Yeniden Hatırlattı! Kayseri’de Yankılanan Ses 15 Temmuz’u Yeniden Hatırlattı!

Meclis’te konuşan İyi Partili Ataş, “Eskiden huzur şehri olarak anılan Kayseri’de son yıllarda artan intihar vakaları hem kentimizin hem de ülkemizin geleceği için ciddi bir alarm niteliği taşımaktadır. Emniyet ve jandarmanın verilerine göre 2020 yılında 67, 2021 yılında 95, 2022 yılında 97, 2023 yılında ise 100 kişi intihar etmiştir. Peki neden bu insanlar canlarına kıyıyor? Kayseri’nin sürekli yoksullaşması ile intihar vakalarının her yıl artması arasında nasıl bir ilişki var? Bu trajik olayların arkasında hangi sosyoekonomik ve psikolojik sorunlar yatıyor? Kayseri’de yaşayan vatandaşlarımızı çaresizliğe iten sebepler nedir? “ diye konuştu.

Ataş, konuşmasının devamında çözüm aramak hepimizin sorumluluğudur diyerek; “İntihar vakalarındaki bu artışların nedenlerini sorgulamak, çözüm yollarını aramak hepimizin sorumluluğudur. Kayseri’de yaşanan bu intihar vakaları sadece rakamlardan ibaret değil, her biri birer hayat, birer insan, birer ailedir. Bu acılara daha fazla tanık olmamak için acil ve etkili önlemler alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kurum Bülteni