Adana'da polisin 'dur' ihtarına uymayan bir motosikletlinin, hemzemin geçitten kaçmaya çalışırken trenle kaza yapması anbean cep telefonu kamerasına yansıdı. Olay, Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye ekiplerinin şüphelendikleri motosikleti durdurmak istemesiyle başladı. Motosiklet sürücüsü Muhammet T., polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri uzun bir takip sonrasında şüphelileri Dadaloğlu Bulvarı'nda yakaladı.

Ijo (1)

Dördüzlerine Kıyafet yetiştiremeyince Butik Açtı! Dördüzlerine Kıyafet yetiştiremeyince Butik Açtı!

Şüpheliler, kaçarken bir hemzemin geçidi kullanarak trenin geçişini fırsat bilerek izlerini kaybettirmeye çalıştılar. Ancak planları beklenmedik şekilde tersine döndü; trenin yaklaşmasıyla Muhammet T. motosikletin kontrolünü kaybederek düştü. Kazada sürücü Muhammet T. ve yolcu konumundaki Salih C. yaklaşık 70 metre sürüklenerek hafif şekilde yaralandılar.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan şüpheliler, daha sonra polis kontrolünde hastaneye sevk edildi. Motosiklet sürücüsü Muhammet T.'ye 44 bin 299 TL para cezası uygulandı ve motosiklet trafik ekiplerine teslim edildi.

Kaynak: İHA