Kayseri’de, SMA’lı çocuklar Aysima Tuna ve Muhammed Yusuf Aktaş için, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ve cemiyet üyeleri tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya SMA’lı Aysima Tuna, Muhammed Yusuf Aktaş’ın anne ve ablası, daha önce SMA hastası olup ilacına kavuşan Melih Eymen ve Hasan Çınar ile aileler katıldı.

Cemiyet

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, “Bugün ki mesaimiz özel çocuklarımıza ayırdık. Bugün SMA hastası Aysima Tuna ve Muhammed Yusuf Aktaş için buradayız. Bütün kamuoyuna bu yavrularımızın kampanyalarına destek olması hasebiyle bir çağrıda bulunmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. İnşallah çocuklarımız için kampanyaların tamamlanması açısından kamuoyu üzerine düşeni yerine getirir ve onlar da günün birinde Melih Eymen ve Hasan Çınar gibi karşımıza gelirler” dedi.

Cemiyet 1

Her Yerden Ulaşıp, Kampanyaya Destek Verebilirler

Kayserili İş Adamı Hayatını Kaybetti! Kayserili İş Adamı Hayatını Kaybetti!

Ben daha fazla uzatmadan ailelerimize sözü vermek istiyorum diyen Başkan Kösedağ, “Onların söyleyecekleri var. Kampanyanın ne aşamada olduğunu bize aktaracaklar ve kamuoyuna destek isteyecekler. Kayseri sokaklarımızda, özellikle Cumhuriyet Meydanı'ndan geçtiğimizde görüyoruz ki kampanyalar devam ediyor. Her yerden ulaşıp, kampanyaya destek verebilirler. Biz Kayseri olarak bunu gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

Cemiyet 3

Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Konuşmasını tamamlayan Başkan Metin Kösedağ, söz sırasını SMA’lı çocukların ailelerine verdi.  Muhammed Yusuf Aktaş’ın ablası Melisa Aktaş, kardeşi için yardım çağrısı yaparken, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, gözyaşlarına hakim olamadı.

Kaynak: Özel Haber