Melikgazi ilçesinde Altınoluk Mahllesi’nde 26 Nisan 2023 tarihinde meydana gelen kazada, , 38 AHL 353 plakalı otomobiliyle seyir halinde olan sürücü F.B., yolun karşısına geçmek isteyen Mehmet Sesli'ye (15) çarptı. Sesli’ye çarparak ölümüne sebep olan otomobil sürücüsü sanık F.B ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede ilk kez sanık ile karşı karşıya gelen acılı anne fenalaştı.

Kazadan hemen sonra Kayseri Adalet Sarayı 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 27 Nisan 2023 tarihinde görülen ilk duruşmaya sanık F.B. katılmamıştı. 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada sanık F.B., müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada ifade veren Sanık F.B., ‘Olay esnasında hızım 55-60 civarındaydı. Çok hızlı değildim. Çocuğu görmemle çarpmam bir oldu. Olay saniyelik gelişti. Frene bastım, manevra yaptım ama kazayı önleyemedim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben böyle olmasını istemezdim’ şeklinde konuştu.

Kazaf2

Müşteki baba M.S. ise, ‘İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Ben sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Öte yandan duruşmayı takip eden Mehmet’in annesi H.S., sanık F.B.'nin ifade verdiği sırada fenalaştı.

Hapisle Aranıyordu Kardeşinin Kimliğiyle Böyle Yakalandı... Hapisle Aranıyordu Kardeşinin Kimliğiyle Böyle Yakalandı...

Mahkeme heyeti duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

Kaynak: İHA