İstanbul’a gitmek için Kayseri’den yürüyerek yola çıkan ve kamyonet çarpması sonucu hayatını kaybeden Kayserili Fenomen Neşet Turan’ın annesi ve erkek kardeşi konuştu.

Kayseri'de Feci Kaza: Çok Sayıda Yaralı Var! Kayseri'de Feci Kaza: Çok Sayıda Yaralı Var!

Kazada ölen Neşet Turan'ın annesi Cemile Turan, şikayetçi olduğunu belirterek, ‘Oğluma kasten vurdu. Benim çocuğuma çarpıp, durmuyor. Canlı yayında görüp de şahit olanlara sesleniyorum. Ne olur şahitlik yapın. Oğlumun kanı yerde kalmasın. Sonuna kadar davacıyız. Canlı yayında 2 bin 500 kişiden fazla kişi insan vardı. Oğlumuzun hakkını istiyorum. Onun arkasındayım. Davacıyım’ dedi.

'Derenin İçinde Ağabeyimi Aradım'

Ahmet Turan ise ‘Canlı yayını ben yapıyordum. Sol tarafımda ağabeyim, ön tarafımda da Ercan isimli arkadaşımız vardı. Yandan vurunca 'pat' diye ağabeyimi öne doğru götürdü. Ağabeyim çarpmanın etkisiyle benim ve Ercan'ın arasından geçti. Sonra 15 dakika kadar derenin içinde ağabeyimi aradım. Ambulansı çağırdılar. 2,5 saatte anca hastaneye yetişti. Çarpan kişinin 70 yaşında olduğu haberlerde yazıyor. Benim tahminimce 120 kilometre hızla gidiyordu. O vurduğunda, o adam, o manevrayı yapamaz. Aklı başında olur. Büyük bir ihtimal şoför değişimi olduğunu düşünüyorum. Bu konunun araştırılmasını istiyorum’ diye konuştu. Turan'ın cenazesi, kılınan namaz sonrası Erkilet Bülbülpınarı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kaynak: DHA