Kayseri’de ailesi tarafından otomobilde bırakılan 2 yaşındaki ikiz kız kardeşlerin kurtarılmasına yardımcı olan esnaf konuştu. 

Melikgazi ilçesi Tacettin Veli Mahallesi Şiremenli Caddesi'ndeki bir otomobilin içerisinde, dün öğle saatlerinde 2 kız çocuğunu baygın halde görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla olay yerine gelen ekipler, ailesi tarafından otomobilde bırakılan 2 yaşındaki ikiz kız kardeşler Ş.M. ve Ş.M.'yi kurtarmak için çalışma başlattı. Otomobilin camının bir polis memuru tarafından kırılması ile ikizler araçtan çıkarıldı. Adrese gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan ikizlerin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Anne ve baba hakkında 'aile yükümlülüğünü ihlal' suçundan işlem başlatıldı.

Kayseri Valisi Çiçek, ‘Çocuklarımızı Zehirlemek İsteyenleri Hapislere Yolladık’ Kayseri Valisi Çiçek, ‘Çocuklarımızı Zehirlemek İsteyenleri Hapislere Yolladık’

Otomobil 2 Çocuk

O Anlar Kamerada
Öte yandan çocukların kurtarılma anları, bir binanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, olay yerine gelen polislerden birinin otomobilin camını kırdığı ve çocukların araçtan çıkarıldığı anlar yer aldı.

'Üzerimize Düşeni Yaptık'
Şiremenli Caddesi'nde esnaflık yapan Taşkın Doğan, ‘Dün öğle saatlerinde bir vatandaş, bize 'arabada çocuk var. Durumları kötü' dedi. Biz de hemen arabaya gittik. İkiz çocuklar arabada baygın bir şekilde duruyordu. Sonra polisi aradık. Polis gelene kadar da müdahale yaptık. Polis camı kırdı, anne babalarına teslim ettik. Durumları iyiydi, üzerimize düşeni yaptık. Bir baba olarak evlatları oradan kurtardık’ diye konuştu.

'Baygın Haldeydiler'
Yine söz konusu sokakta esnaf olan Hayati Metin (62), polislerin camı kırdıklarını anlatarak, ‘Olayı sonradan gördüm. Esnaf arkadaşımız fark edince polise ve ambulansa haber verdi. Durumları iyiydi. Cam kırılmadan önce de sıcaktan baygın haldeydiler’ dedi.

'Arabayı Bırakıp, Alışverişe Gitmişler'
Esnaf Naki Özkan ise ‘Arabada ikiz çocuk vardı. Yarım saat civarında arabanın içinde kaldılar. Uyandıktan sonra yarım saat uğraştık. Çocuklar içeride afallamışlar, ağlıyorlardı. Kan ter içindeydiler. Arabadan çıkınca suya saldırdılar. Susamışlar. Sağ olsun polis arkadaşlar yardımcı oldular. Arabayı bırakıp, alışverişe gitmişler. Onlar da böyle olmasını istemezdi’ diye konuştu.
 

Kaynak: DHA