Üniversite Sınavında Yaşa Takılanlar! 2. Üniversiteye Yaş Sınırı Getirildi Üniversite Sınavında Yaşa Takılanlar! 2. Üniversiteye Yaş Sınırı Getirildi

Pınarbaşılı, Kayseri’nin ilk terör şehidinin ismi, açılışı yapılan ortaokulda yaşatılacak.
  
Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan okulda düzenlenen etkinliğe, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kamu kurum müdürleri, oda başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

Ekran Görüntüsü 2024 06 06 122919

Tarihi bir an yaşandığını dile getiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de; "Bizim için gerçekten tarihi bir an. Çünkü Necmettin Keleş, Kayseri’nin en büyük gurur kaynaklarından bir tanesi. Bize birçok kahraman gösterdiler. Televizyonlarda birçok kişiyi bize kahraman diye lanse ettiler. Ancak bizim gerçek kahramanımız, Necmettin Keleş’tir. Necmettin Keleş’in silah arkadaşlarıdır. Değerli çocuklar, bu saatten itibaren sorumluluğunuz daha da büyük. Çünkü Necmettin Keleş gibi bir kahramanın adını taşıyan bir okulda okuyorsunuz. Necmettin Keleş, kendi canını sizler ve bizler için feda etmiş bir kahramandır. Şimdi sizinle beraber Necmettin Keleş adı, ömür boyu yaşayacak. Çünkü bu saatten itibaren nerede olursanız olun, öz geçmişinizi okuduğunuzda Necmettin Keleş ismi, sizin öz geçmişinizde olacak. O yüzden sorumluluğunuz çok ağır. Bu isme layık olacaksınız’ şeklinde konuştu. 
  
Okul dualar eşliğinde kurdele kesimiyle açıldı.  
   
Necmettin Keleş kimdir? 

1964 yılında Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğdu. Lise mezunu ve bekar olan Keleş, 12 Ağustos 1986 tarihinde Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı da Ballı köyü girişinde teröristler tarafından pusuya düşürülerek, açılan ateş sonucu şehit oldu. Şehit Necmettin Keleş, Pınarbaşı ilçesine bağlı Gülabi köyüne defnedildi. 
 

Kaynak: İHA