CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, TELE 1 programına katılarak, Zeynel Lüle’nin sorularını cevapladı. Burada Pınarbaşı ilçesi ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı’nın gerekli desteği görmediğini ifade etti.

Pınarbaşı Seçimleri Gündemden Düşmüyor: İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Gayret Göstereceğiz! Pınarbaşı Seçimleri Gündemden Düşmüyor: İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Gayret Göstereceğiz!

‘Hizmet Ziyaretinde Yarışalım’

Pınarbaşı Son 20 yıldır gerekli destekleri görmedi diyen Aşkın Genç, “Pınarbaşı yatırımlar noktasında, altyapı üstyapı noktasında. Son 20 yılda gereken yatırımları alamamış bir ilçemiz. Ben hep ifade ediyorum; gelin hizmet siyaseti yapalım, hizmet siyasetinde yarışalım” dedi.

‘Pınarbaşı’nda Madencilik Ve Fabrika Alanları Kapandı’ 1

‘Pınarbaşı Eksik Yatırımlardan Dolayı Çok Geriledi’

Pınarbaşı’nın su sıkıntısı çektiğini söyleyen Genç, “Pınarbaşı’nın her tarafından içme suları akıyor, pınarları var fakat Pınarbaşı’nın köylerinde temiz su problemleri var. Vatandaşlarımız temiz suya erişemiyor. Madencilik alanları kapandı, fabrika alanları kapandı. Çok ciddi istihdam sorunları var Pınarbaşı’nın. Hayvancılık ve tarım konusunda çok önde gelen bir ilçeydi, ne yazık ki eksik yatırımlardan dolayı çok geriledi” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber