Ünlü sanatçı Merve Özbey, Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belde Belediyesi tarafından düzenlenen 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alması gereken yerde güvenlik gerekçesiyle şehri terk etti. Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Merve Özbey'e tepki gösterdi.

T25 Merve Ozbey Kimdir Kac Ya 760

Bir imkansız var, Topsuz tüfeksiz, Vuracak, Helal Ettim, Yaş Hikayesi, Kül gibi şarkıları seslendiren ünlü şarkıcı Merve Özbey, konsere dakikalar kala Karabiga'yı terk etti. Özbey'in sahnede güvenlik gerekçesiyle ayrılması hayranlarını üzdü ve aynı zamanda Belediye Başkanı Ahmet Elbi'yi kızdırdı.

'Şarkıcı, Sosyal Medyada Belediyemizi Suçlamış'

Aşk Acısı Çeken İcardi'ye Müjdeli Haber! Yüzü Gülecek! Aşk Acısı Çeken İcardi'ye Müjdeli Haber! Yüzü Gülecek!

Sanatçıya sert çıkan Elbi şu ifadeleri kullandı:

"Karabiga Belediyesi olarak 40. Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenleyeceğimiz Merve Özbey konseri, şarkıcının 27 kişilik Darbuka Ritim Grubunun sahne aldığı sahnede 'güvenlik' gerekçesini öne sürerek sahneye çıkmaması ve şehrimizi terk etmesi nedeniyle iptal olmuştur. Konserlerde sahne kurulumu organizasyon firması tarafından sağlanmaktadır. Şarkıcı, sosyal medya hesabından yaptığı ilk duyuruda Belediyemizi suçlamış ancak hatasının farkına vararak paylaşımını silip organizatör firmayı hedef göstermiştir. Sahnede görev alan kişiler ve halkımızın güvenliğini güvenlik güçlerimiz sağlamaktadır"

Sahneye Çıkmak Yerine Şehri Terk Etti! Ünlü Şarkıcıya Belediye Başkanından Sert Çıkış!-1

'Böyle Bir Karar Almasını Akıl Tutulması Olarak Görüyorum'

Elbi aynı zamanda Özbey'in akıl tutulması yaşadığını söyleyerek, "Karabiga gibi huzurun ve güvenin timsali şehrimizde şarkıcı Merve Özbey'in böyle bir karar almasını akıl tutulması olarak görüyor, konser alanını erken saatlerden itibaren dolduran ve saatlerce bekleyen, başta Karabigalı hemşehrilerimiz olmak üzere uzak yakın birçok yerden şehrimize misafir olan halkımıza yapılmış haksızlık olarak görüyoruz. Yaşattıkları ayıp nedeniyle halkımızdan özür diliyor, 7'den 77'ye alanı dolduran vatandaşlarımızın vicdanına bırakıyoruz" dedi.

Merve Özbey ise sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu açıklamayı paylaştı:

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi (1200 X 705 Piksel) (9) (1)

Kaynak: Haber Merkezi