Önce muhtar adayı olup daha sonra ise seçimi kazanamayınca oy vermeyen akrabalarına sitem eden Aydın Battal kısa süre önce fenomen olmuştu. Battal fenomen olması sonrasında TRT1 ekranlarında yayınlanan bir dizide yer aldı.
‘300 Haneli Köyde Sadece 29 Oy Aldı’
Belediye seçimlerinde muhtar adayı olan Aydın Battal’ın sitemi sosyal medyayı sallamıştı. Battal 300 haneli köyde sadece 29 oy aldı. Kazanamayınca yayımladığı videoda herkese sitem eden Aydın Battal resmen fenomen oldu.
‘Sanki Rakiplerim Uzay Bilimci’
Battal seçimlerden mağlubiyetle ayrılmasının ardından herkese şu şiirle sitem etmişti;
"Sanki rakiplerim uzay bilimci. Benim gibi aynı köylü bilinci. Varsın onlar olsun en baş birinci. Baldızım, bacanağım istemedi ilk önce beni"
Gönül Dağı’nda Oynadı
Samimi halleriyle sosyal medyanın dikkatini çeken fenomen muhtar adayı bu defa da ekranlara damga vurmuş bir dizide rol alarak gündeme geldi.
Fenomen muhtar adayı TRT1 ekranlarının popüler dizilerinden Gönül Dağı’nda boy gösterdi. Battal'ın yer aldığı ilk bölüm büyük dikkat çekti. Fenomenin yer aldığı bölümde karakteri, oğlunu evlendirmeye çalışırken karşılaştığı engelleri, şiirsel bir dil ile anlatıyor.