Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016'da HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve 9 HDP'li milletvekili ile birlikte ’suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘terör örgütü üyesi olmak’, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ ve ‘örgüt adına suç işlemek’ iddialarıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

Selahattin Demirtaş’ın tutuklanmasının ardından tepkiler de gelmeye başladı. Demirtaş’ın haksız yere cezaevine girdiğini düşünler olurken, hapis cezası almasının doğru olduğunu bulanlarda var. Ayrıca Demirtaş’a destek için cezaevinde ziyaretlerde devam ediyor.

Bu kapsamda bir ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve HDP eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'yı tutuklu bulundukları Edirne F Tipi Cezaevi’nde ziyaret etti.

Selahattin Demirtaş’a Cezaevinde Sürpriz Ziyaret İçerde Tutulmalarını Doğru Bulmuyorum! 1

Eski Belediye Başkanı Acı Haberi Duyurdu! Eski Belediye Başkanı Acı Haberi Duyurdu!

‘Dışarda Olsaydı, Terör Olayları Biterdi’

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Demirtaş dışarıda olsaydı, sivil siyasetin önü çok daha rahat açılırdı ve ben eminim terör olayları da biterdi. O nedenle Sayın Demirtaş'ın içeride tutulmasını asla doğru bulmuyorum. Ben sayın Demirtaş'ı uzun süredir izliyorum. Kendisini yakından görmek, uzun bir sohbet gerçekleştirmemiz de benim açımdan son derece yararlı oldu” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi