39 yaşında henüz hayatının baharındayken sevgilisi tarafından vahşice katledilen Yeşilçam'ın usta isimlerinden Feri Cansel'in ölüm nedenine dair Cansel'in kızı açıklamalarda bulundu.

yeşilçam yıldızı-1

Yeşilçam'ın Vamp Kadını Olarak Biliniyordu

"Turist Ömer Yamyamlar Arasında", "Kadın Çapkın Olunca", "Aşk Kadını", "Beş Dakikada Beşiktaş", "Kasımpaşalı Emmanuel", "Ah Bu Kadınlar", "Plaj Horozu" ve "Kanunsuz Sokak" gibi pek çok filmde rol alan oyuncu Yeşilçam'ın vamp kadını olarak anılıyordu.

Yeşilçam'ın 1974-1978 yılları arasında herkesin hayranlık duyduğu yıldız oyuncular arasında yer alan henüz hayatının baharındayken trajik bir şekilde öldü. 1979 yılında İzmir'de tanıştığı ve âşık olduğu Melih Ük ile birlikte yaşamaya başladı. Ancak bu ilişki bir vahşetle son buldu.

Sevgilisi Tarafından Katledilen Yeşilçam Yıldızının Neden Öldürüldüğü Ortaya Çıktı!

Kıskançlık Yüzünden Öldürüldü

Gazinolarda şarkı söyleyerek geçimini sağlayan Cansel, 1983 yılında evindeyken sevgilisi tarafından öldürüldü.
Sevgilisi tarafından cinayete kurban giden usta ismin öldürülmesinin sebebinin ise kıskançlık krizi yüzünden olduğu ortaya çıktı.

Kızı Hababam Sınıfında Rol Almıştı

Sessiz sedasız Kıbrıs'a gönderilerek Lefkoşa Mezarlığı'nda toprağa gömülen Yeşilçam'ın güzel oyuncularından Feri Cansel aynı zamanda o dönemin ilk kez silikon taktıran kadın oyuncusu oldu. Cansel'in oyuncu kızı ise Hababam Sınıfı'nın yıldızlarından biriydi.

Programı Terk Eden Diva'dan Olay Yaratan Açıklama! Duyanlar Kulaklarına İnanamadı! Programı Terk Eden Diva'dan Olay Yaratan Açıklama! Duyanlar Kulaklarına İnanamadı!

Sevgilisi Tarafından Katledilen Yeşilçam Yıldızının Neden Öldürüldüğü Ortaya Çıktı!-1

Önce Şakayla Annemi Korkuttuğunu Sanmıştım'

Hababam Sınıfı'nda Ayşe karakterine hayat veren Zümrüt Cansel yaşanan olayları şu şekilde anlatmıştı:

"Annem bazı kişisel eşyalarını almak için gelen Melih'le tartışırken ben odamdan çıktım. Annem ağlıyordu. Bir ara içeri girdim. Melih'in elinde silah vardı. Önce şakayla annemi korkuttuğunu sanmıştım. Silah sesleriyle içeri tekrar girdiğimde annemin duvara sürtünerek yere düştüğünü gördüm. Tekrar silah patladı ve şuursuzca annemin üzerine kapandığımı hatırlıyorum. Bu arada namludan çıkan kurşunlardan biri alnımı sıyırarak geçmişti"

Katil Zanlısı Melih Ük ise Karakolda, Feri'nin kendisini kovmak için silahı eline aldığını  ve silahın o şekilde ateşlendiğini belirtti. Pişman olduğunu söyleyen 7 Yıl hapiste yatan Ük ise çıkan aftan yararlanarak cezaevinden çıktı. 

Kaynak: Haber Merkezi