Bursa'da 9 aylık hamile kadın 500 bin liralık ziynet çaldı, karnı burnunda olduğu için serbest kaldı.

Bursa'da hırsızlığı meslek haline getiren uyanıkların cezadan kurtulmak için akla gelmedik taktiği "pes" dedirtti. Hamile ya da küçük bebeği olanların cezaevine girmediğini bilen sabıkalı kadın hırsız, karnı burnunda hırsızlığa devam etti.

Kayseri'de Evlenme Vaadiyle Dolandırıcılık Yapan Şahıslar Bakın Nasıl Yakalandı? Kayseri'de Evlenme Vaadiyle Dolandırıcılık Yapan Şahıslar Bakın Nasıl Yakalandı?

Hırsızlık suçundan sabıkası kabarık olan 9 aylık hamile 22 yaşındaki E.B. 31 suç kaydına rağmen bir daireye girip 500 bin liralık ziynet eşyası çaldı. Sabıkalı kadın hırsız, bebeğini dünyaya getirmesine çok kısa süre olduğu için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

A W153483 02

İki çocuğu olan 22 yaşındaki E.B. üçüncüsünü dünyaya getirmek için gün sayıyor. Ancak, haline bakmaksızın meslek edindiği hırsızlığa devam ediyor.

Bursa merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde, M.A.V.'nin evinde sakladığı ve maddi değeri 500 bin TL'lik yüzük, bilezik, elmas kolye, altın kolye ve çeşitli ziynet eşyalarının çalındığını polise bildirdi. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olayı aydınlatınca hayrete düştü.

A W153483 01

Güvenlik Kameraları İncelendi

Sitenin tüm güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin 31 adet suç kaydı bulunan E.B. (22) ve 89 suç kaydı bulunan E.U. (24) olduğunu kısa sürede tespit etti. Şüpheli E.B. Değirmenönü Mahallesi'nde dolaşırken polisin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalandı.

A W153483 04

Hırsızlık İçin Hamile Kalmış
Kadın hırsızların gözlerine kestirdikleri apartman dairelerine önce zillere basmak suretiyle dış kapıları açtırdıkları, boş dairelere ise yanlarında getirdikleri PVC kartlarla kapıları zorlayarak girdiği belirlendi. Emniyete getirilen E.B.'nin 9 aylık hamile olduğu ve 2 çocuğunun daha bulunduğu öğrenildi. İfadesi alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.B., hamile olduğu için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

Editör: Ahmet Bolat