Ev Klimalarını Otomobillere Takıyorlar! Ev Klimalarını Otomobillere Takıyorlar!

Olay, 5 Temmuz günü saat 15.00 sıralarında Seyhan ilçesi Meydan Mahallesi'nde meydana geldi. Suriye uyruklu Abbas Haşmet, arkadaşlarıyla sokakta oyun oynarken bir sokak köpeğinin ani saldırısına maruz kaldı. Köpeğin hedef aldığı Abbas, bacağından ciddi şekilde yaralandı ve acı içinde yere yığıldı. Çocuğun arkadaşları, durumu ailesine bildirmek için hızla eve gitti. Ancak bu sırada 5 başka sokak köpeği daha çocuğa saldırdı.

Abbas Haşmet'in yakınları, köpekleri uzaklaştırarak çocuğun yanına geldi. Kanlar içinde kalan ve bayılan Abbas, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından önce 5 Ocak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağırlaşan çocuk, daha ileri tedavi için Yüreğir Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Sonrasında ise Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendirilen Abbas Haşmet'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Bu üzücü olayın ardından Abbas Haşmet'in ailesi ve çevresi, sokak köpeklerinin kontrol altına alınması için yetkililere çağrıda bulundu.

Kaynak: İHA