Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle İç Anadolu’da ortaya çıkan tehlike, korkuya neden oldu. Vatandaşların endişesi, yetkilileri önlem almaya zorladı. Tehlikeninin daha da büyümesine engel olmak isteyen Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kene, haşere ve sivrisineklere karşı il genelinde ilaçlama çalışmalarına başladı.

Sivas'ta Tehlike Daha Da Büyümeden Harekete Geçildi (4)
Vatandaşların, özellikler kırsal alanlarda korkulu rüyası kene, insan vücuduna teması halinde farkedilmez ise öldürebiliyor. Henüz ciddi bir vaka tespiti yapılamamasına rağmen Sivas’ta buna yönelik tedbirler alınmaya başlanıldı. 

Kayseri’de Çiftçiler Tedirgin! Kayseri’de Çiftçiler Tedirgin!

Sivas'ta Tehlike Daha Da Büyümeden Harekete Geçildi (4)
Ekipler tarafından mesire alanları, parklar, yeşil alanlar ve çöp konteynerlerinde ilaçlama yapılıyor.

Sivas'ta Tehlike Daha Da Büyümeden Harekete Geçildi (4)

İlaçlama çalışmaları yapan ekipleri ziyaret eden Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun, çalışmalar hakkında bilgiler alarak kolay gelsin dileklerini iletti. 
Erken yapılan ilaçlama çalışmalarının önemine vurgu yapan Adem Uzun, “65 mahallemizin tamamında sivrisinek başta olmak her türlü haşere ile mücadele etmek için yeşil alanlarda, çöp konteynerlerinde yoğun bir ilaçlama çalışması gerçekleştiriyoruz. Özveri ile çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sivas'ta Kene Tehlikesi Daha Da Büyümeden Harekete Geçildi (4)

Kaynak: İHA