Belediye Başkanı olarak ilçeyi daha iyi yerlere getirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Taşyapan, "Belediye başkanı olarak ilçemizi daha iyi yerlere getirme konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak çalışmalarda bulunarak iş yapma gayretinde olduk.

Çünkü, 2014 yılından beri Büyükşehir Belediyesi sınırlarında olduğumuz için hizmetlerin sağlıklı yürütülmesi adına büyükşehir belediyemizin gücünde çözmemiz gereken işlerin olduğunu, ilçe belediyemizin bizzat yapması gereken işlerin olduğunu tespitini yaptık.

Yeşilhsr2

İlçe merkezinde yüzme havuzundan tutun, millet bahçesine, ilçe halk kütüphanesinin yenilenmesinden, pazar yeri ihtiyacına, asfaltından parkesine kadar ya da köylerimizde yapmış olduğumuz yol genişletme çalışmalarından, sathi kaplama asfaltlara kadar, parke çalışmalarından halkımızın köylerde bizden talep ettiği doğal ekmek yapımı için fırınlara kadar tüm yapılacak işleri başlıklar halinde belirledik. Şu ana kadar saymış olduğumuz bu işlerin bir çoğunu tamamladık" şeklinde konuştu.

Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı Yeşilhisar İlçe Halk Kütüphanesi Açıldı

Turizm konusunda ilçenin çok yüksek bir potansiyelinin olduğuna dikkat çeken Taşyapan," Turizmde de ilçemizin potansiyeli gerçekten çok yüksek seviyede. Bunların kültür varlıkları adına olanlar Soğanlı'dan, Erdemli'ye tüm dağ köylerimizdeki kültür varlıklarının tespit edilmesi gereken bir çok noktası olduğu için Soğanlı'dan başladık.

Yeşilhisar Başkan

 Oradaki meydan projesi, yürüyüş yolları, aydınlatmaları, Soğanlı'da balon turizmine kadar bir çok çalışma ilçemizde gerçekten çok ses getirdi. Bir çok dizinin, filmin bu bölgede çekilmesine vesile olduk. Bu anlamda ilçemiz, tarımıyla da turizmi ve tarihi dokusuyla da önemli bir konumundadır" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek