Kayseri İncesu’da İncelemeler Yapıldı! En Önemli Yatırım Yeri Hizmete Açılacak! Kayseri İncesu’da İncelemeler Yapıldı! En Önemli Yatırım Yeri Hizmete Açılacak!

İngiltere’de 1 Ocak 2009 tarihinden sonra doğanlara sigara satışı olmayacağı yönünde yasa çıkarılmıştı. Türkiye’de de aynı yasa tasarısına göre o yaş grubundakilere sigara satışı duracağı yönündeki çalışmalara başlandı.

İngiltere’de yeni neslin hayat boyu sigaraya erişimini yasaklayacak tasarı parlamentoda onaylandı. Karara göre, bu yıl 15 yaşına giren çocuklar, bir daha hayatları boyunca sigara alamayacak.

Sigaralandın

Türkiye’de De Harekete Geçildi

Odatv’nin haberine göre, gençlerin tütün ve tütün ürünlerinden korunması için Türkiye’de de harekete geçildi. Yasa teklifinin taslak metninin hazırlanması için çalışmalara başlandı. Sağlık Bakanlığına sunulacak taslakta, halk sağlığını korumakla yükümlü kurum ve kuruluşlar arasında yapılacak görüşmeler neticesinde belirlenecek bir tarihin esas alınması ve bu tarihten sonra doğan kuşaklara sigara satışının yasaklanması yer alacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ