Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG, ilgi çekmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TOGG ile ilgili yeni özelliklerin geleceğini duyurdu. Ayrıca yollarda kaç adet TOGG kullanılıyor sorusunun cevabını verdi. İşte TOGG ile ilgili merak edilenler..

TOGG’ Otonom Sürüş Geliyor!
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Posta gazetesinin haberine göre TOGG için yeni özelliklerin denendiğini belirtti. Bakan Kacır, “Togg, çok önemli bir teknoloji projesi. Gerçekten bizim için krtik bir proje. Togg, Ankara'da bir araştırma merkezi kurdu. Togg'a otonom sürüş kabiliyeti kazandırmak için çalışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Yollarda Kaç Togg Var (2)

Yollarda Kaç TOGG Var?
Üretime geçtiği ilk andan itibaren talep gören Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG’un kaçının yollarda olduğunu da açıklayan Bakan Kacır, bu sayıyı 30 bin olarak açıkladı.

Bu Protestoya Bütün Kayseri Halkı Davetli! Bu Protestoya Bütün Kayseri Halkı Davetli!

Türkiye’de Yollarda Kaç Togg Var (1)

İlk Hedef Almanya
TOGG’un uluslararası pazarda da yer alacağını vurgulayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı, “Avrupa pazarı için ilk hedef Almanya. İnşallah 2025 yılının başında Togg, Almanya ile Avrupa pazarına girmiş olacak. Togg hiçbir zaman rekabetten kaçmadı. İhracat yolculuğunda biz Togg'un yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: haber merkezi