Ünlü gazeteci Nagehan Alçı, boşandığı eşi gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Boşanması ile uzun süre gündemden düşmeyen ünlü çift, yeni bir itirafla yeniden gündeme geldi. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla boşandığı eşi Rasim Ozan Kütahyalı hakkında itiraflarda bulunan Nagehan Alçı; “Hayatımın en büyük pişmanlığı. Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar.
Yıllardır kendime itiraf edemediğim,içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi..” dedi.

Yaptığı paylaşımda eşinden psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet uyguladığını dile getiren Alçı, “İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor
Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor.

Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım,  böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm” ifadelerini kullandı.


“En büyük pişmanlığım susmuş olmamdır!”
Sözlerinin devamında şimdiye kadar susmuş olmam en büyük pişmanlığımdır diyen Nagehan Alçı, “En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.Bunun yalnızca iki istisnası var..” dedi.

Boşanmaya cesaret edemedim!
Nagehan Alçı, “Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen ikisi de her şeye şahit..
Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim. Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var.. Hiç birini işleme koyamamışım..

Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili  hemcinslerim..

Ünlü Oyuncuyu Kahreden Tören! Ayakta Durmakta Güçlük Çekti! Ünlü Oyuncuyu Kahreden Tören! Ayakta Durmakta Güçlük Çekti!

Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım. Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum.  Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin.
Yükseltelim.. Dur diyelim. Yeter diyelim Yeter! “ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber