Yolları Felç Etti! Ağaçları Kökünden Söküp Vinci Devirdi! Yolları Felç Etti! Ağaçları Kökünden Söküp Vinci Devirdi!

Geçtiğimiz gün yaşanan 5 yaşındaki çocuğa yabancı uyruklu bir şahıs tarafından taciz olayı sonrası Kayseri’de hareketli saatler yaşandı. Halk sokağa döküldü ve olayı protesto etti. Yabancı uyruklulara ait olduğu düşünülen işyerleri ve araçlara maddi zarar verildi. Hasar gün ağarınca ortaya çıkarken Kayserili siyasetçilerden de tek tek sağduyu çağrısı geldi. 

Sağduyu Çağrısı!

AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, yaşanan olaylar sonrası sağduyu çağrısında bulunarak; “Şehrimizde Suriye uyruklu bir şahsın küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik istismarda bulunduğu yönünde üzücü bir olay meydana gelmiştir. İlgili şahıs kolluk kuvvetlerimiz tarafından gözaltına alınmış olup, mağdur çocuk valilik tarafından koruma altına alınmıştır.

Olayın hassasiyeti ve ciddiyeti göz önünde bulundurularak, vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya ve güvenlik güçlerimizin yürüttüğü titiz soruşturmayı beklemeye davet ediyorum. Kolluk kuvvetlerimiz olayla ilgili gerekli müdahaleleri yapmış olup, süreci titizlikle takip etmekteyiz. 
Bu aşamada, vatandaşlarımızdan herhangi bir provokatif eylemde bulunmamalarını, kanunların öngördüğü şekilde hareket etmelerini rica ediyorum. Kamu düzeninin korunması ve olayın sağlıklı bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için destekleriniz önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

Yaşanan Olaylar Sonrası Kayserili Vekil Süreci Titizlikle Takip Etmekteyiz

Kaynak: Özel Haber