Kahramanmaraş’ta bir kişi İsrail soykırımını boykot etmek için ilginç bir yönteme başvurdu. İsrail ve Çin mallarının boykot edilmesini isteyen vatandaş dirilerin kendisini dinlemediğini ifade ederek mezarlıktaki şehitlikte pankart açtı.

‘Süslü Sofralarımızda İsrail Mallarıyla İftar Yapıyoruz’

Kahramanmaraş'a yaşayan Hacı Altun, insanlardan İsrail soykırımını ve üretimde olan mallarının boykot edilmesini istese de sesinin duyulmadığını öne sürdü. Yaşayanların değil ölülerin sesini duymasını isteyen Altun Şeyh Adil Mezarlığı Şehitliğinde pankart açtı.

Altun, boykotun dile getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Aylardan bu yana Kahramanmaraş'ta meydan meydan geziyoruz. Bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. 'Müminler ancak ve ancak kardeştir, kardeş kardeşe sahip çıkmak zorundadır.' Elimizle yapamadığımızı dilimizle dilimizle yapamadığımızı kalbimizle. Bizim bir şekilde bu boykotu dile getirmemiz gerekiyor. Ama Biz gördük ki ülkemizde ve hala Kahramanmaraş'ta İsrail malları satılıyor. Bunun önüne geçemiyoruz. Doğu Türkistan'da ve Filistin'deki kardeşlerimiz, iftar sofralarında yiyecek ekmek bulamazken, biz süslü sofralarımızda İsrail mallarıyla, Çin malları ile iftar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 28T145727.786 (1)

‘Şehitlerimize Şikâyet Etmeye Geldik’

Çoban Köpeğinden Kaçan Vaşağın Korku Dolu Anları! Çoban Köpeğinden Kaçan Vaşağın Korku Dolu Anları!

Altun, sözlerinin devamında ise boykota ses vermeyenleri şehitlere şikâyet etmeye geldiğini söyleyerek, “Aylardan beri sürdürdüğümüz ve bunu boykot etmek için, bu defa da farkındalık olsun diye, mezarlıkta yapmaya karar verdik. Bu boykotumuza ses vermeyenleri, bu ülke için canını veren şehitlerimize şikâyet etmeye geldik. Bu vatan için siz canınızı verdiniz, bu vatan için sizler kanınızı akıttınız. Bu vatan için mücadele eden Doğu Türkistanlı ve Filistin kardeşlerimize bu ülke ve 57 İslam ülkesinin insanları sahip çıkmadı. Bu durumu sizlere şikâyet etmeye geldim” dedi.

‘Sizlere Yürüyen Ceset Diyorum’

Boykota destek vermeyenleri yürüyen ceset olarak görüyorum, dedi Altun, “Mescid-i Aksa bizim mahrememizdir. Binlerce kutsalımızı Yahudiler, Amerika, öteki beriki ayaklar altında çiğnemekte. Bu çiğnemenin önünü alabilmek için, tekrar şehitlerimizin huzurunda sesleniyorum. Allah rızası için çim ve İsrail mallarını protesto edelim. Filistin'e ve Doğu Türkistan'a sahip çıkalım. Vatan için can verenler, Bu vatanı size emanet ederken vatana, Müslümanlara ve İslam'a sahip çıksın dediler. Ama sizler sahip çıkmamakta ısrar ediyorsunuz. Ben burada bu farkındalığı yaparken sizlere yürüyen ceset diyorum. Yürüyen ceset olmaktan kurtulmak için, boykota katılın ve İsrail'i protesto edelim. Ben iman ehlini Allah'a emanet ediyorum, göstermelik iman edenleri Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA