Havaların ısınmasıyla birlikte etek giymek isteyen kadınlar için tül çoraplardan kurtulma isteği yaygınlaştı. Yaza tertemiz bacaklarla girmek isteyenler güzellik merkezlerinin yolunu tuttu. Yapılan estetik işlemler hakkında bilgiler veren Dr. Deniz, "Bacakların görünümünü iyileştirmeyi amaçlar.

Özellikle bacak eğrilikleri, sarkmalar ve selülit gibi görüntü bozukluklarına yönelik nd yag lazer ve ıp yag lazer uygulamaları, bacakları ilk günkü gibi taze ve canlı hale getirebilir" diye konuştu.

Dikkat! Bu Kanser Türü Hızla Yayılıyor Dikkat! Bu Kanser Türü Hızla Yayılıyor

Bu işlem çok kolay bir şekilde yapılabiliyor

Bacak estetiğiyle ilgili bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Dr. Hayati Deniz, "Bacak bildiğimiz üzere motor fonksiyonları yani yürüme hareket fonksiyonu olan bir organdır. Bacak aynı zamanda dış görüntüsü olan çok önemli bir organımız. Özellikle kadınların çok önemsediği bacak estetiği günümüzde çok araştırılmakta.

 Bu konuyla ilgili bacak eğrilikleri, bir takım sarkmalar bunlara yönelik germe işlemleri ve dolgu işlemleri çok yapılmaktadır. Ancak bacak üzerindeki kılcal damarların ya da selulitlerin görüntü bozukluğu genellikle çok kolay yok edilmemektedir. Bunlarla ilgili en gelişmiş nd yag lazer ve ıp yag lazer uygulamalarıyla bacaklarınız ilk gün ki gibi yani yeni doğmuş gibi olur. Bu işlem çok kolay bir şekilde yapılabiliyor" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek