Kayseri’de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Bir açık bir kapalı ama çoğu zaman bunaltıcı devam eden havalara, bir de rüzgar etkili olunca ağaçlarda bulunan polenler havada uçuşmaya başladı.

Bu Belirtiler Sizde Varsa Mutlaka Nöroloji Uzmanına Başvurun Bu Belirtiler Sizde Varsa Mutlaka Nöroloji Uzmanına Başvurun

Polene alerjisi olan vatandaşların zorlandığı bir döneme girdik. Alerjisi olan vatandaşlarda, burunda kaşıntı, hapşırık, sulu burun akıntısı ve burun tıkanıklığı gibi belirtiler gösteren bahar nezlesi, insanların günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Bahar alerjisi olan vatandaşların hastalık geçmişi genelde aileden gelmektedir. Erkeklerde kadınlardan daha yaygın olarak görülen bu hastalıktan korunmanın yöntemleri var mıdır?

Peki Bahar Nezlesine Ne İyi Gelir?

Bahar nezlesine yakalanmış vatandaşlara, tuzlu su, buhar, zencefil, nane çayı, sarımsak, zerdeçal, soğan, ısırgan otu, çörek otu, elma sirkesi, yeşil çay, probiyotikler, papatya çayı ve C vitamini hastalıktan kurtulmalarına yardımcı olacak maddelerdir.

Bahar Nezlesine Yakalanmamak İçin Neler Yapılabilir?

-Tozlu ve sigara içilen ortamdan uzak durmak

-Kişisel temizliğe özen göstermek

-Dışarıdan eve girdimizde ellerin yüzün yıkanması, duş alınması ve kıyafetlerin değiştirilmesi

-Burun etrafına sürülen krem sürerek, polenlerin vücuda girmesini engellemek

Kaynak: Özel Haber