Türk tiyatro ve sinemasının usta isimleri arasında yer alan Ayten Göçer'den acı haber geldi. Yılan Hikayesi dizisinde oynadığı karakterle milyonların tanıdığı usta oyuncu 84 yaşında hayatını kaybetti.

Yılan Hikayesi'nin Yıldızından Acı Haber!-2

Sanat Camiasının Acı Günü

Tiyatro ve sinema dünyası bugün acı bir kayıpla sarsıldı. 'Taçsız Kral', 'Yılan Hikayesi', 'İstanbul Kırmızısı' ve yedi kocalı hürmüz gibi unutulmaz yapımlarda rol alarak adından söz ettiren Türk tiyatrosunun duayen ismi Ayten Gökçer, bir süre önce felç geçirmişti. Gözlerden uzak sakin bir yaşam süren Gökçer'den sanat camiasını yasa boğan haber geldi.

Yılan Hikayesi'nin Yıldızından Acı Haber!-3

Eşinin Yanına Defnedilecek

Hayatını kaybeden usta oyuncu Ayten Gökçer'in cenazesi 15 Mayıs Çarşamba günü öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'na eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedilecek.

Yılan Hikayesi'nin Yıldızından Acı Haber!-1

Ayten Göçer Kimdir?

Kayserili Oyuncunun CHP'li Kuzeniyle Pozu Dikkat Çekti! Kayserili Oyuncunun CHP'li Kuzeniyle Pozu Dikkat Çekti!

Ayten Göçer, 26 Ocak 1940 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Gerçek adı Ayten Kaçmaz olan sanatçı, çocukluğunu Ankara'da geçirdi. Lokantacı bir baba ve iki kardeşi ile zorlu bir aile hayatının ardından sanatla iç içe bir yaşam sürdü.
Ayten Gökçer, sanat hayatına 1952 yılında Ankara Devlet Konservatuarı'nın bale bölümünde adım attı. Yeteneği ile dikkat çeken Gökçer, daha sonra Ankara Devlet Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu Bölümünde görev yaparak sahne sanatlarına olan ilgisini pekiştirdi. 1958 yılında ise Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosuna katılarak profesyonel tiyatro kariyerine başladı.

Kaynak: Haber Merkezi