Kayseri’de 'Yılanlar grubu' olarak bilinen suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 23 şüpheli, sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'Yılanlar grubu' olarak bilinen suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda örgüte ve çete üyelerine ait evlere baskın yapıldı.

Yılanlar Adliyede (2)

Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü Navigasyon Faciası: Yanarak Can Verdiler! 4 Ölü

Çetenin elebaşı olduğu iddia edilen 'Yılan B.' lakaplı B.Ş.'nin, en çok güvendiği adamı  F.İ. aracılığı ile diğer örgüt üyelerine emir ve talimatlar vererek İncesu İlçesinde silahlı eylemler gerçekleştirdikleri bildirildi.

Harekete geçen KOM Şube ekipleri örgüte ait olduğu belirlenen 29 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Evlere yapılan baskınlarda örgüt üyesi olduğu ve silahlı eylemlere katıldığı gerekçesiyle 23 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 3 tabanca, 3 tüfek, 1 el telsizi, 1 demir kelepçe ve 50 tabanca mermisi ele geçirildi.

Yılanlar Adliyede (1)

Kayseri Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorguları tamamlanan çete üyeleri adli tıp sağlık kontrolünden sonra İncesu İlçe Adliyesine sevk edildi. Davanın güvenlik amaçlı ilçe adliyesine gönderildiği bildirildi.

Editör: Ahmet Bolat