Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 3 büyükşehirde toplu taşıma ücretsiz olacak. Kayseri’de de toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde belirlenen şehirler için toplu taşımanın ücretsiz olacağı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de, ‘Kamu kurum ve kuruluşların ürettikleri bazı mal ve hizmetlerden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanacakların tespitine ilişkin ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 4736 sayılı kanunun 1’inci maddesi gereğince karar verilmiştir’ dendi.

O İllerde Ücretsiz

Deprem Uzmanlarından İki İlden Geçen Fay Hattı Hakkında Kritik Açıklama! Deprem Uzmanlarından İki İlden Geçen Fay Hattı Hakkında Kritik Açıklama!

Resmi Gazete'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanan karara göre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ankara'da Başkentray, İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro hattı ve İzmir'de İZBAN ücretsiz olacak.

Kayseri’de De Ulaşım Ücretsiz Olacak Mı?

Resmi tatil olarak kabul edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü toplu taşımanın ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor. Peki, 15 Temmuz 2023'te Kayseri’de toplu taşıma ücretli mi?  Kayseri’de ulaşımın ücretsiz olacağına dair, Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat Kayseri halkı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ulaşımın ücretsiz olmasını bekliyor.

Kaynak: ÖZEL HABER