Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi! Ali Yerlikaya’dan Kazaya İlişkin Açıklama Geldi!

23 Nisan Ulusal Ve Egemenlik Çocuk Bayramı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayramdır. Bu özel günde resmi tatil ilan edilir. Resmi tatilde şehir meydanları, okullar ve kurumlar Türk bayrakları ile donatılır.

23 Nisan.jpg1

Çocuklarla ile dolup taşan şehir meydanlarında, okullarda ve kurumlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği bu bayram coşku ile kutlanır.

23 Nisan

Ulusal Ve Egemenlik Çocuk Bayramı Nasıl Çıktı?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışıyla beraber çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ilk defa 23 Nisan 1921'de Milli Bayram olarak kutlanmaya başladı.

23 Nisan2

Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1921'de Milli Bayram olarak kutlanmasına karar verilen 23 Nisan Bayramı’nı, 23 Nisan 1929 tarihinde çocuklara hediye etti. Böylece 23 Nisan ilk defa, 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlandı.

Kayseri’de Coşkuyla Kutlandı

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda da ülke genelinde olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Ve Egemenlik Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Çocukların sevinçle kutladığı bu bayramda Türk bayrakları Türk çocuklarının elinden düşmedi. Protokolünde katılım sağladığı bayram kutlaması çocukların neşesi ile son buldu.

23 Nisan Deniz Postası

Kayseri Deniz Postası TV olarak Cumhuriyet Meydanı’nda kutlanan 23 Nisan Ulusal Ve Egemenlik Çocuk Bayramı’nda çocuklara mikrofonumuzu uzattık. Mikrofonumuza konuşan çocukların sevinçle bayramı kutladıkları görülürken, anne ve babaların ise aynı coşkuya ortak oldukları anlaşıldı.

Kaynak: Özel Haber