Kayseri TOKİ aşağı’da yer alan stüdyo Ulusoy, semtinin 8 yıldır tek fotoğrafçısı görevini üstleniyor. Gençlere beklentisiz bir şekilde eğitim veren işletme sahibi Şahin Ulusoy fotoğrafçıyı ‘TOKİ’nin ara sokaklarına sıkışmış fakat sıcak bir yuva’ diye nitelendirdi.

38 Yıldır Bu Mesleğe Gönül Verdi

52 yaşındaki eski uzman çavuş Şahin Ulusoy, emekli olmasının ardından uzun yıllardır faaliyet sürdürdüğü küçük işletmesini açtı. Hevesli gençleri iş öğretmek üzerine yanına alan ve eğitim veren Ulusoy, onları topluma kazandırmak için çabaladığını belirtti.  Gençlere mesleği öğretmeye 2011 yılında başlayan Şahin Ulusoy lise döneminde bir hevesle başladığı fotoğrafçılığa tutkuyla bağlı olduğunu dile getirdi. Yaklaşık 38 yıldır bu mesleğe gönül vermiş olan Ulusoy, uzman çavuşluk yaptığı senelerde de fotoğrafçılığa duyduğu ilgiyi yitirmedi.

“Çevremde Sevilen Biriyim”

 Kendisinden yardım isteyen her öğrencinin yardımına koşan Ulusoy, müşterileriyle kurduğu iletişim ve bağlılık ile de çevredeki insanların sevgisini kazandığını “ Çevremde sevilen ve çok iyi diyaloglar kuran biriyim. Bu yüzden çevredeki insanlar bana yalnızca işleri olduğu zamanlarda değil sohbet etmek ve bilgi almak için de geliyor“ diyerek ifade etti.

Fotoğrafçı 2

Daha Fazla Genç Yetiştirmek İstiyorum”

Bölgede mesleğe hevesi olan gençler için, “Daha fazla genç yetiştirmek ve topluma birilerini kazandırmaya elimden geldiği kadar devam edeceğim“ diye konuştu.

Benim Hayatım Toplum Merkezi Açıldı! Benim Hayatım Toplum Merkezi Açıldı!

“Maddiyattan Çok Maneviyata Dayalı”

Yaşadığı yerin tek fotoğrafçısı olmasının avantajlarından ve dezavantajlarından bahseden Ulusoy, “Bu bölgede tek olmamın avantajları maddiyattan çok maneviyata dayalı, en azından birçok kişi beni tanıyor. Dezavantajı ise sağlık ve diğer tüm özel durumları geri planda bırakmak zorundayım çünkü iş yerimi özel durumları göz önünde bulundurarak kapalı tutma lüksüm yok“ dedi.

Genel olarak iletişim fakültesi öğrencilerinin ondan yardım almak için geldiğini söyleyen Şahin Ulusoy herkese kapısının açık olduğunu ve gençlere eğitim vermekten vazgeçmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Muhabir: Merve Erol