Vali Çiçek Koltuğunu Esma'ya Devretti! İlk Talimatı Emniyet Müdürüne Verdi Vali Çiçek Koltuğunu Esma'ya Devretti! İlk Talimatı Emniyet Müdürüne Verdi

AK Parti Kayseri Teşkilatı tarafından 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Seçim Kuruluna verdiği dilekçe kabul edildi. Ak Parti Teşkilatı Kayseri’de yasal olmayan bölgelerde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi, görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kurulu’na dilekçe vermişti dilekçe siyasi partilerin onayıyla birlikte kabul edildi.
AK Parti Kayseri Teşkilatı Kayseri’de yasal olmayan bölgelerde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi, görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kurulu’na dilekçe vermişti. Alınan kararla birlikte siyasi partilerin onayıyla AK Parti Kayseri Teşkilatı’nın Seçim Kurulu’na verdiği dilekçe kabul edildi.

İzin Olmayan Yerlere Artık Asılmayacak

Buna göre, Kayseri’de bulunan şikâyete konu tüm görsel afiş ve brandaların asıldığı yerlerin 298 Sayılı Kanunda belirtilen ve Seçim Kurulu tarafından izin verilen yerlerde olmadığı anlaşılan, 298 sayılı kanun ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarına aykırı olarak asılan tüm görsel, afiş ve brandaların izin verilen alanlar dışında ve konut sahibi vatandaşlar tarafından asılanlar haricindeki, tüm siyasi partiler, bağımsız adaylar, muhtarlar ve muhtar adayları tarafından yasal olmayan trafik lambaları, trafik işaret panoları, köprü, üst geçitler, bu mecraların ayakları ve altları, ağaçlar, tramvay güzergâhlarında bulunan tüm görsel afiş ve brandaların ve benzeri malzemeler kaldırılacak. Alınan kararla birlikte bugünden itibaren Kayseri’de yasal olmayan bölgelerde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi; görsel, afiş ve brandalar kolluk kuvvetleri tarafından kaldırılacak.

Kayseri Teşkilatının Verdiği Dilekçe

AK Parti Kayseri Teşkilatı tarafından Seçim Kurulu’na verilen dilekçede şu ifadelere yer verilmişti: “31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde tüm siyasi partiler tarafından yasal olmayan; trafik lambaları, trafik işaret panoları, köprü, üst geçitlerin ayaklarına ve altları, ağaçlar, tramvay güzergâhında bulunan tüm görsel, afiş ve brandaların kaldırılması için gereğini arz ve talep ederiz.”
 

Muhabir: İHA