8. Anadolu Medya Ödülleri Töreni Ankarada gerçekleştirilirken ödül törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı.

Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalar yaparken Kayseri'de iki isminde katılması dikkat çekti.

Anadolu Yayıncılar4 Kopya

8. Anadolu Medya Ödülleri'nde Akay'da Oradaydı

Pınarbaşı Saldırısı Sonrası O Partiden Deniz Yağan’a Kritik Ziyaret! Pınarbaşı Saldırısı Sonrası O Partiden Deniz Yağan’a Kritik Ziyaret!

8. Anadolu Medya Ödülleri Töreni'ne MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ve Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay'ında katılması dikkat çekti.  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir'in genel başkan sıfatıyla katıldığı programda Kayseri'den  Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay'ın katılması şaşırttı. Akay'ın Anadolu Yayıncılar Federasyonu'Nun davetlisi olarak mı yoksa Ak Parti'den gelen davet üzerine mi katıldığı merak konusu olurken 'Akay'ın medya ödülleri ile ne alakası var' yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Akay Kopya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023’ten itibaren kurumsal kimliğini güçlendiren Anadolu Yayıncılar Federasyonu’na başarılar dileyerek, “Halktan yana ve kendisini halka karşı sorumlu hissederek yayıncılık yapan mahalli medyanın yerini, başka hiçbir kurum alamaz ve dolduramaz. Mahalli medyamız insanımızın talep, beklenti ve eleştirilerini aktarmada bir nevi köprü görevi yapıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Anadolu Yayıncılar Federasyonu Genel Başkanı Kayserili Sinan Burhan, “dünyada hakkın sesini duyurduğu için” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dünya küresi hediye etti. Hediyeyi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünya beşten büyüktür” ifadelerini kullandı.

Törende, “Yılın Yerel Televizyon Ödülleri”, “Yılın Yerel Radyo Ödülleri”, “Yılın Yerel Gazete Ödülleri”, “Yılın İnternet Medya Ödülleri”, “Yılın Ulusal Medya Ödülleri” ile juri ve sponsor plaketleri sahiplerini buldu. Basın mensuplarına ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

Muhabir: HABER MERKEZİ