Adana'nın Feke ilçesinde, babasını kanserden kaybeden ve annesi ile birlikte hayvancılık yaparak geçimini sağlayan genç, annesi için yenilediği evi yangında kullanılamaz hale geldi. Aynı zamanda Kurban Bayramı'nda kazandığı 65 bin lira da bu yangında kül oldu. 22 Haziran gecesi Kozan'da çıkan yangında, Sinan Taşkekin (28) sürüsünü kontrol ederken evinin yandığı ihbarı geldi. Eve ulaştığında annesinin komşular tarafından kurtarıldığını öğrenen Taşkekin, evinin tamamen yanmış olduğunu gördü. Yangında ayrıca Taşkekin'in ahırı, bir köpeği ve 2 büyükbaş hayvanı da zarar gördü.

Dv (1)

Babamdan Kalan Miras Evimiz Kaldı!

Yangında evini ve birikimlerini kaybeden Sinan Taşkekin, "Babamın mirası olan evimiz yandı. Yeni iç dizaynını yapmıştım. Köpeğim ve iki büyükbaş hayvanım da dahil her şeyim yok oldu. Kurbanlık satarak biriktirdiğim 65 bin TL'm de yangında kül oldu. Annem için yaptırdığım evim de bu yangında yok oldu. Ödemem gereken borçlarım vardı, şimdi her şeyim elimden gitti" şeklinde konuştu.

Müzik Duyunca Kendini Durduramıyor! Müzik Duyunca Kendini Durduramıyor!

Komşularından Mehmet Altun, "Büyük bir felaketi atlattık. Rüzgar olmadığı için yangın başka yerlere sıçramadı, bu büyük bir şans" dedi.

Türk Kızılay Kozan Şube Temsilcisi Oğuz Cengiz, evini kaybeden aileye hayırseverlerin bağışlarını teslim ederek, "Devletimiz ve duyarlı vatandaşlarımızla birlikte yaraları sarmak için çalışmalar yapılıyor"

Kaynak: İHA