Bayram Gezmesinde Rottweiler 4 Yaşındaki Çocuğa Dehşet Yaşattı Bayram Gezmesinde Rottweiler 4 Yaşındaki Çocuğa Dehşet Yaşattı

Düzce’nin Aziziye Mahallesinde bir çöp tenekesine atılan kemiklerden şüphe duyan vatandaşlar olayı polis ekiplerine bildirmişti. Olay yerine gelen Polis, durumu Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine bildirirken olay yerine gelen Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yaptıkları incelemede çöpe atılan kemiklerin tek tırnaklı (At) hayvan kemikleri olduğunu ortaya çıkmıştı.

Olay hakkında geniş kapsamlı araştırma çalışmaları başlatan ekipler, bulunan kemikleri gece saatlerinde bir şahsın bıraktığı belirlenirken harekete geçen ekipler şahsı yakaladı. Yakalanan şahsın yeme içme sektöründe bir işyerinin olduğu tespit edildi. Atın nerede kesildiği ve satışı yapılıp yapılmadığı konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.

‘Şahsın Bir İşletmesi Var’

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Vali Yardımcısı Ömer Yılmaz, Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve Jandarma Komutanı Alb. Murat Kılıç basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Vali Selçuk Aslan, “Vatandaşların ihbarıyla çöp konteynerında at kemikleri olduğu belirlendi. Polis ile Tarım Orman ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince numuneler alındı. Veteriner raporunda kemiklerin ata ait olduğu belirlendi. Polis ekipleri çevrede güvenlik kameralarını inceleyerek yaptıkları çalışmada faili yakaladılar. Şahsın bir işletmesi var. O işletmeden de diğer işletmelerden de numune aldık. Laboratuvara gönderildi bu numuneler. Sonuçları bekliyoruz. Şunda çok netiz. Elimizdeki kemik parçaları yakaladığımız fail tarafından bırakıldığı çok açık. Şahıs bu atı nerede kesti, neden buraya bıraktı. Bu soruların cevabı üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Araştırdığımız konu ise bu at nerede kesildi, kemik parçalarına ait et nerede bu sorunların cevabını arkadaşlarımız araştırıyor” dedi.

Kaynak: İHA