Kayseri'de dün Suriye uyruklu bir şahsın 6 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunması sonucu ortalık savaşa alanına döndü. Kayseri Eski İl Başkanı Sebati Ataman sosyal medya hesabından yapığı paylaşımda 'Suriyelileri istemiyoruz' dedi. 

Kayseri'de, dün akşam saatlerinde yabancı uyruklu bir kişinin, yabancı uyruklu çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine vatandaşlar sokağa döküldü. Sabaha kadar süren olaylarda onlarca araca zarar verilirken; bazı ev ve işyerleri de ateşe verildi. 

'Suriyelileri İstemiyoruz'

Erdoğan Kayseri Olayları İle İlgili Konuştu: Şimdi Elimdeki Bilgiyi Sorma Erdoğan Kayseri Olayları İle İlgili Konuştu: Şimdi Elimdeki Bilgiyi Sorma

Sosyal medyadan çok sayıda vartandaş 'Suriyelileri ülkemizde  istemiyoruz' diye tepkilerini dile getirirken yetkili isimlerden ve siyasilerden de tepkiler gecikmedi.  İYİ Parti Eski İl Başkanı Sebati Ataman, sosyal medya üzeriinden bir paylaşım yaparak 'Suriyelileri İstemiyoruz' dedi. 

Sebati Ataman2

Ataman paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

'Kayseri Danişmentgazi mahallesinde 6 yaşındaki bir çocuğa Suriye vatandaşının taciz iddiası üzerine mahalle sakinleri Suriyelilerin ev ve dükkanlarını ateşe verdi. Emniyet güçleri TOMA lar ile müdahale ediyorlar. Sessiz değil sesli olarak ülkemizi istila edenleri, toplumsal düzeni bozanları kısaca Suriyelileri istemiyoruz…'

Kaynak: Özel Haber