Fenomenlere yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Güzellik merkezi sahibi ve fenomen Neslim Güngen ile eşi İnanç Güngen gözaltına alınmıştı. Bakan Yerlikaya'dan ünlü çiftin de aralarında bulunduğu 54 şüphelinin Kuyu 8 operasyonları çerçevesinde yakalandığını belirtti.

Dilan Polat'ı Sektöre Soktum Demişti! O Güzellik Merkezi Sahibi de Gözaltına Alındı!-3

Cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat hakkında 'sektöre onu ben soktum' diye iddia da bulunan güzellik merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi Güngen gözaltına alınmıştı. Olayla ilgili İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan detaylı açıklama geldi.
Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama, Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlamasıyla 25 ilde düzenlenen 'KUYU-8' operasyonlarında; Sosyal medyada 'Neslim Güngen' olarak bilinen Neslihan Güngen ve İnanç Güngen'in de içerisinde bulunduğu 54 şüpheli yakalandı"

Dilan Polat'ı Sektöre Soktum Demişti! O Güzellik Merkezi Sahibi de Gözaltına Alındı!-1

Yerlikaya fenomen çiftin gözaltına alınmasına ilişkin ise şu sözleri kullandı:

Kızıyla Gündeme Oturmuştu! Gelinim Mutfakta'dan Ayrılınca Yerine O İsim Geldi! Kızıyla Gündeme Oturmuştu! Gelinim Mutfakta'dan Ayrılınca Yerine O İsim Geldi!

"Neslihan ve İnanç Güngen adlı şüphelilerin; Sahte ustalık/kalfalık belgeleri düzenleyerek, vasıfları uygun olmayan kişilerin işyeri açmalarına aracılık ettikleri, Sahte CE belgeleri düzenleyerek, herhangi bir UTS kaydı olmayan ve yönetmeliklere aykırı olarak ürettikleri cihazlarla ülke genelinde toplam ayrı 'Taksirle Yaralama' suçuna sebep oldukları, Açık kaynaklarda benzer içerikli ayrı şikayetin yer aldığı dolandırıcılık suçundan elde edilen suç gelirini, diğer bayilerle yapılan anlaşmalar esnasında muvazaalı taşınır ve taşınmaz devirleri üzerinden aklamaya çalıştıkları tespit edildi"

Kaynak: Özel Haber