İncesu Belediyesi tarafından ilçede konut sorununun çözümüne yönelik gerçekleştirilen projelerden olan ‘İlk Evim Projesi’sinin başvuru süresi 1 hafta daha uzatıldı. 25 yaş ve üzeri, İncesu’da en az 3 yıl ikamet etme ve üzerine kayıtlı konut olmama şartının arandığı projede, başvuru süresi yoğun ilgi nedeniyle bir hafta daha uzatıldı.

Ev Incesu

İncesu Belediyesi’nden 100 Milyon TL’lik Yol İncesu Belediyesi’nden 100 Milyon TL’lik Yol

Konuyla ilgili konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “ İncesu, göç alan bir ilçe. İlçemizde İncesu Organize Sanayinin kurulmasıyla birlikte ciddi bir konut sıkıntısı baş gösterdi. Bizlerde İncesu Belediyesi olarak arazisi belediyemize ait olan bir bölgede ilk etapta 122 konutluk 2+1 ve +3+1 olmak üzere yapacağımız ev için halkımız yoğun ilgi gösterdi. Şu ana kadar başvurusu sayısı 1170’i geçti” ifadelerini kullandı.

Toki

Amacımız, Piyasa Şartlarına Uygun Konutlar Yapmak

Kırsalda ve köylerde olan vatandaşlarımız nedeniyle başvurusu süresini bir hafta daha uzattık diyen Başkan İlmek, “Ekiplerimiz piyasa araştırma hazırlıklarını sonlandırdı. Kooperatif için ticaret odasına gerekli kaydımızı yaptırdık. Ev başvurusu yapan vatandaşlarımızı en kısa sürede yeni evlerine kavuşturacağız. Ayrıca ilçemizde konut sorununu çözmek için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’nin destekleriyle ilçemize yaklaşın en az 2 bin 500 konutluk bir TOKİ kuracağız. Bu sayı 3 bin 500’e kadar uzanacak. Amacımız piyasa şartlarında en uygun şekilde konut yapılmasını sağlamak. Bunu da biz yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi