Son zamanlarda sıkça görülen ünlü firmaların iflas haberlerinin üstüne bugün bir yenisi daha eklendi.

Altın Haftaya Rekorla Başladı! İşte Güncel Fiyatlar Altın Haftaya Rekorla Başladı! İşte Güncel Fiyatlar

Ünlü market firmalarından biri olan Beğendik’in iflas duyurusunun ardından başka bir firmadan daha aynı haber geldi. Tekstil sektöründe adını sıkça duyuran özellikle perde üretiminde etkili olan firma yakın zamanda iflas bayrağını kaldırdığını açıkladı.

Beğendik Kopya555

Kayseri’de 2017 yılının Ekim ayında iflas ettiğini duyuran Makro Marketler’in ardından yakın tarihte Ankara’da son kozlarını oynayan Beğendik firması da iflas ettiğini açıklamıştı. Gıda sektöründe görülen bu firmaların iflas bayrağını bu kez de tekstil firması olan Byr Sw Bilişim Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kaldırdı.

Ünlü Tekstil Firması Iflas

Bursa merkezli olan Byr Sw Bilişim Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, dünya çapında küresel ekonomik krizin etkileri nedeniyle iflasını duyurdu. Borç yükü altında ezilen şirket, Nilüfer’deki merkezinden konkordato talep etmişti, ancak Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından talep reddedilerek iflas kararı verilmişti. Mahkemenin 16 Nisan 2024 tarihli kararı ile resmi olarak iflası tescil edildi ve işlemler aynı gün başladı.

Kaynak: Özel Haber