Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan asgari ücrete yapılması beklenen ara zam ile ilgili açıklama geldi.

'Asgari Ücrete Ara Zam Düşünmüyoruz'

Uzun süredir gündemden düşmeyen asgari ücret ve emeklilere ara zam yapılacağına ilişkin iddialara açıklama geldi. Gündeme gelen ara zam tartışmasına Bakan Işıkhan son noktayı koydu.
Bakan Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere yapılması beklenen ara zammın gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Temmuzda ara zam yok başta nasıl karar aldıysa süreç öyle işleyecek. En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Zaten temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak. Bunun dışında asgari ücrete ara zam düşünmüyoruz" dedi.

TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var TSK’dan Askerlere Sosyal Medya Yasağı Geldi! Uymayanlara Ceza Var

'Somut Bir Şey Olmadığı Sürece Paylaşmam Çok Etik Olmaz'

Bakan Işıkhan aynı zamanda emekliler yılı kapsamında yapılacak düzenlemelere değindi.

Işıkhan, emekli maaşlarında da düzenleme olmayacağının da altını çizerek, "Birçok bakanlık ve özel sektör kuruluşuyla protokollerimizi gerçekleştiriyoruz. Yavaş yavaş belirli bir noktaya geldik. Yakın zaman içerisinde bir lansman gerçekleştireceğiz. Somut bir şey olmadığı sürece paylaşmam çok etik olmaz diye düşünüyorum. Emeklilerimize ayrıcalık tanıyan onları destekleyecek psikolojik, sosyal ve ekonomik anlamda refahını arttırmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi