Yeni vergi paketinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Tarımsal girdiyi artıracak ve çiftçiyi zora sokacak kötü bir haber geldi. Kayserili çiftçiyi yakından ilgilendiren zam haberinde şimdiden tepkiler yükselmeye başladı. 
Çiftçinin tarımda, kullandığı olmazsa olmaz gübre ve yem fiyatlarına yeni vergi gelmesi planlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen yeni vergi paketinde yer alacak maddede, çiftçilerin tarımda kullandığı yem ve gübre fiyatlarına KDV zammı yapılması bekleniyor. 

Hükümet tarafından TBMM’e sunulması beklenen yeni vergi taslağında yer alan bilgilere göre; yem ve gübre gibi temel tarım girdilerine yüzde 10 ila 20 arasında KDV getirileceği bilgisi paylaşıldı.

Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek! Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek!

Bu kapsamda, yeme yüzde 10, bitkisel üretiminde kullanılan gübreye ise yüzde 20 KDV uygulanacak. Yapılacak düzenleme ile bu vergiler, doğrudan çiftçinin cebinden çıkacak. Bu vergiler sonrası tarımda üretim maliyetlerinin artacağı öngörülüyor.

Bir Zam Haberi Daha Geldi! Yüzde 20 Kdv Yolda! (2) (1)

Kaynak: Özel Haber