Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar! Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar!

Kayseri Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Memduh Büyükkılıç malvarlığını soran gazeteciler cevap verdi. Cevabı tatmin etmedi.

Kayseri gazeteciler Cemiyetinde Cemiyet Başkanı Metin Kösedağ tarafından karşılanan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri Mitingini değerlendirdi gazetecilere teşekkür etti.

Memduh Büyükkılıç .. (5)

Miting alanındaki kalabalığın emniyet müdürlüğü tarafından belirlenendiğini ve 75 bin olduğunu dile getiren Büyükkılıç, “Ak Parti mitingine Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklanan rakamlar ulusal basında da yayınlandı. 75 bin civarı kişinin mitinge katıldığı belirtildi.”dedi.

Memduh Büyükkılıç .. (7)

Toplantı sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Memduh Büyükkılıç, bir gazetecinin “malvarlığınızı açıklayacak mısınız?” sorusuna kaçamak cevap verdi. Gazetecilerin mal varlığını açıklayıp açıklamayacağı sorusuna cevap veren Başkan Büyükkılıç, “Mal varlığımı açıklamam konusu siyaseten burada kullanılacak bir malzeme değil. Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde ve süremizin bittiğinde yasal olarak beyanname veriyoruz zaten.

Memduh Büyükkılıç .. (2)

Her Şeyimiz Ortada

Mal varlığını açıklayarak gündeme getirilmesiyle speküle edip şov yapma mantığında hareket edecek durumda değilim. Malımız da mülkümüz kamuoyu tarafından bilinmektedir. Halktan sakladığımız gizli saklı işlerimiz yok.  Veremeyeceğimiz bir hesap da yok” ifadelerini kullandı.Memduh Büyükkılıç .. (1)

Başkan Büyükkılıç gazetecilerin sorusuna her zamanki gibi cevaplıyor gibi yaptı. Ancak sorunun cevabını vermedi. Mal varlığını açıklamaktan kaçınan Memduh Büyükkılıç “Mal varlığınızı açıklayacak mısınız?” sorusu da cevapsız bıraktı.

Memduh Büyükkılıç .. (8)

20 yıldan fazladır Kayseri’de belediye başkanlığı yapan Memduh Büyükkılıç malvarlığını bir sır gibi halktan saklıyor. Halk ayrıca Başkan adayı Memduh Büyükkılıç’ın seçim çalışmalarında ne adar para harcadığı ve seçim çalışmalarında kamu olanaklarını kullanıp kullanmadığını merak ediyor. Başkan bu soruları yine geçiştirecek mi? Yoksa cevapsız mı bırakacak? Bu sorular kamuoyunda merak konusu oldu. Sosyal medya da en çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

Editör: Ahmet Bolat