Henüz 17 yaşındaki Münevver Karabulut’u 3 Mart 2009 tarihinde acımasızca katleden ve tüm Türkiye’nin aklına kazınan katil Cem Garipoğlu’nun otopsi görüntüleri ortaya çıktıktan sonra Münevver’in babası Süreyya Karabulut konuştu.

Lise öğrencisi Münevver Karabulut’u önce 29 bıçak darbesiyle yaralayıp daha sonra başı gövdesinden ayrılacak şekilde öldürdükten sonra, kendini de öldürmek istediğini söyleyen katil Cem Garipoğlu, cinayeti işledikten 197 gün sonra İstanbul’da teslim oldu. 24 yıl hapis cezasına çarptırılan katil, 10 Ekim 2014 tarihinde, hapis yattığı Silivri Cezaevi’nde kendini asarak intihar etti.

Cemgmünevver

Kayserililer Hayran Kalıyor! O Mekanın Güzelliğine Güzellik Katıyor Kayserililer Hayran Kalıyor! O Mekanın Güzelliğine Güzellik Katıyor

Cem Garipoğlu’nun yurtdışında görüldüğü, cezaevinden kaçırıldığı iddialarının üzerine Karabulut Ailesi, katilin mezarının açılması talebinde bulundu.

Katilin babası Nida Garipoğlu, mezarın açılmasını ve artık bu iddiaların son bulması yönünde savcılığa başvurdu. Babanın talebi üzerine aradan geçen 10 yılın ardından, katilin otopsi görüntüleri ortaya çıktı.

Cemgaripoğlu Asayiş

‘Mezarın Açılması İçin Mücadele Etmeye Devam Edeceğim’

Bir televizyon programına telefon ile bağlanan Münevver Karabulut’un Babası Süreyya Karabulut, ‘Fotoğraflarla bu iş olur mu? Fotoğraflarla bu iş olmaz. Dublörünü yapar yollarlar. Geçmişte adli tıp kurumunda uğradığım haksızlıktan sonra, ben nasıl odur diyeyim yani. İnanmıyorum. Kumpasın içindeyim. İşi ört bas etmek isteyen güçlü bir aile var karşımda. Ben nasıl inanayım, nasıl güveneyim? Bir an önce mezarın açılmasını talep ediyorum. Ben fotoğraflardan tatmin olmadım. Mezarın açılmama kararındaki ısrar, beni daha da şüpheye düşürüyor. İlahi adalet diye bir şey var. Er ya da geç adalet yerini bulacak. Mezarın açılması için mücadele etmeye devam edeceğim’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER