Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kayseri’de yaşanan olaylara değindi. Ertekin paylaşımda Vali Gökmen Çiçek ve İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’a övgü dolu sözlerde bulundu.

Ertekin paylaşımında, “Kayseri valimiz sayın Gökmen Çiçek ve Kayseri İl Emniyet Müdürümüz sayın Atanur Aydın’ın kariyerleri ve başarıları ortadadır. Tüm hayatlarını vatana ve millete hizmet için adamış bu iki devlet adamının nazarında en büyük makam vatandaşın gönlünde olmaktır. Kayseri’de yaşayan bir vatandaş olarak gözlemim, sayın valimizin ve emniyet müdürümüzün komşularımızın, iş dünyasının, sanat dünyasının, basının kısacası toplumun her kesiminin gönlüne taht kurmuş olduklarıdır” dedi.

Sanayi Dünyasının Acı Günü! OSB Başkanı Hayatını Kaybetti Sanayi Dünyasının Acı Günü! OSB Başkanı Hayatını Kaybetti

‘Mağdurun Dili, Dini, Irkı Olmaz’

Her babayiğidin yapabileceği bir şey değil diyen Ertekin, “30 Haziran 2024 gecesi Kayseri’de provokasyonla toplanmış binlerce kişinin içine girebilmek ve o kalabalığı provokatörlere rağmen evlerine dönmeye ikna edebilmek her babayiğidin yapabileceği bir şey değildi. Provokatörlerin o gece tek amacı kan dökmek iken o kirli emellerine ulaşamadılarsa bu sayın valimizin ve emniyet müdürümüzün halk tarafından seviliyor ve sözlerine güveniliyor olmasındandır. Devlet için, devletin valisi, emniyet müdürü için mağdurun dili, dini, ırkı olmaz. Ama provokatörler ısrarla mağdur çocuk Türk’tü derse başka bir milliyetten olan mağdurla ilgili bilgiyi kamu görevlisi olarak vali ve emniyet müdürü düzeltmek durumundadırlar. Yoksa mağdurun hangi milletten olduğu bulundukları ortamda aleni bir şekilde yanlış olarak paylaşılmasa gündeme bile gelmeyecektir” diye konuştu.

‘Seviyoruz, Razıyız’

Çok başarılı buluyoruz diyen Ertekin, “Siyaset yapmak için sayın valimizi ve emniyet müdürümüzü gündeme getirenler, sosyal medyanın yalanlarla dolu algı dehlizlerinden duydukları yerine kendi partilerinin il başkanları ile temasa geçerek konuşmuş olsalar, vali bey ve emniyet müdürümüzün halkta karşılığını biliyor olsalar zaten konu gündeme bile gelmemiş olurdu. Son cümle biz valimizi de emniyet müdürümüzü de seviyoruz, razıyız ve çok başarılı buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi