Geçtiğimiz gün Pınarbaşı’da silahlı saldırı gerçekleştirildi. CHP Pınarbaşı Meclis Üyesi Şerafettin Bahadır, Pınarbaşı eski Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve beraberindekiler ile birlikte darp edilerek silahlı saldırıya uğradı.

CHP Kayseri İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, dikkat çekecek açıklamalarda bulunarak, saldırıda ağır yaralan CHP meclis üyesi adayı Şerafettin Bahadır’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

CHP’li Aşkın Genç yaptığı konuşmada ‘Kayseri hep bu tür olaylar ile anılıyor. Ben bundan üzüntü duyuyorum’ dedi.

Flaş Gelişme! Pınarbaşı Saldırısı İçin Bölgeye Heyet Geliyor! 2

CHP Milletvekili Aşkın Genç, “Keşke bugün bayramlaşabilseydik. Bayramın son günleri. Kayseri'de bayram Atatürk heykeline saldırıyla başladı. Bugün bayramın son günleri artık Cumhuriyet Halk Partili bir kardeşimiz bugün komada ölümle cebelleşiyor. Acaba bir insanın canı 100 tane Pınarbaşı eder mi? Kazansak ne olur? Bin tane Pınarbaşı Belediye Başkanlığı kazanırsa, kaybedilse bir Şerafettin'in canına değer mi? Bizce kesinlikle değmez.

Kayseri’de Yankılanan Ses 15 Temmuz’u Yeniden Hatırlattı! Kayseri’de Yankılanan Ses 15 Temmuz’u Yeniden Hatırlattı!

Flaş Gelişme! Pınarbaşı Saldırısı İçin Bölgeye Heyet Geliyor! 1

Bunu artık insanların hazmetmesi lazım. 31 Mart'ta kazandık. Yaşananları hep beraber tüm Türkiye gördü. 2 Haziran'da tekrar kazandık. Işte geldiğimizi görüyorsunuz. Kayseri bunları hak etmiyor arkadaşlar. Kayseri çok müstesna bir şehir. Ama ne yazık ki bu tip olaylarla konuşuluyor. Bu tip olaylarla gündeme geliyor. Kayseri huzur şehri diyoruz. Kayseri dostlukla aziz, kadim bir kent ama ne yazık ki bu şekilde gündeme gelmesi beni bir Kayserili milletvekili olarak çok üzüyor.

Televizyonlardan gelen sorulara cevap vermekte gerçekten zorlanıyorum. Artık milletin iradesinin üzerine irade yoktur diyoruz ya her zaman Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Pınarbaşı halkı kararını vermiştir ve belediye başkanı olarak Sayın Deniz Yağan’ı seçmiştir. Artık bunun üzerinde kirli tezgahlar, kirli oyunlar planlamak hayata geçirmek Kayseri'de bir menfaat sağlamaz. Adı geçen şahıslara da partilere de bir menfaat sağlamaz” dedi.

Chp’li Pınarbaşı Belediye Başkanı Kelimeler Boğazımda Düğümleniyor. (3)

Benzer saldırıların daha önce de olduğuna değinen Genç, “Bakın Türkiye'de gazeteciler tehdit ediliyor. Sokak ortasında insanlar infaz ediliyor. Yine Pınarbaşı'nın merkez köylerinden, merkez mahallesinden bir insan kızının gözleri önünde önce darp ediliyor. Sonra da vuruluyor. Bunlar yakışıyor mu, 21. yüzyıl Türkiye'sine ve Kayseri'mize? Şimdi geçmiş olsun. Adalet yerini bulacaktır. Hep beraber diyoruz” açıklamalarını yaptı.

Saldırı sonrası ağır yaralanan Bahadır’ın yanından geldiğini belirten sağlık durumunu aktararak Genç, “Ama o insan ölümle pençeleşiyor. Ben şimdi oradan geldim. Hala hayati tehlikesi var. Hala uyutuluyor. En az beş gün uyutulacak. Yani kurtulur mu? Tüm dualarımız onun kurtulması için. İnanın bu basın toplantısı bile karşılıklı konuşmak bile bizim için şu an boş. O canımız hayata dönsün gerisi bizim için diyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber