Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç televizyonda birçok programda yer alarak seyircinin merak ettiği soruları yanıtlamıştı. İzleyicilere önemli önerilerde bulunan ünlü doktorun adı bir süredir sansasyonel haberlerle anılıyordu.

13 yaşındaki oğlu M.S.’ye cinsel istismar uyguladığı yönündeki iddialarla hâkim karşısına çıkan Saraç gözyaşlarına hakim olamayarak kendisini savunmuştu.

Bu konuda aklanmak isteyen ve hayatını geri kazanmak istediğini söyleyen ünlü doktor duruşma salonunda sitem dolu sözleriyle dikkat çekmişti.

Son duruşmada Dr. Ender Saraç'ın eski eşi Benan Saraç'ın sözleri büyük yankı uyandırdı. Cinsel istismar olayına birebir şahit olmadığını belirten Saraç ünlü doktorla sık sık kavga ettiklerini ve bunu gören oğullarının babasına sinirlendiği için böyle şeyler söylediğini açıkladı. İstismar olsaydı şikâyetçi olacağını söyleyen Saraç böyle bir durumun olmamasından kaynaklı olarak şikayetçi olmadığını ifade etti.

Bu sözler sonrasında ünlü doktora sosyal medyadan destek yağdı.

X sosyal medya platformu ve Instagram üzerinden yorum yapan kullanıcılar olayın iftira olduğunu belirtti.

Yapılan yorumların bazıları şunlar:

Ünlü Fenomen Evini Harabeye Çevirip Ev Sahibini Çileden Çıkardı! Ünlü Fenomen Evini Harabeye Çevirip Ev Sahibini Çileden Çıkardı!

"Para koparmak için öz oğlunu babasına karşı şöyle iğrenç bir iddiayla karşı karşıya getirmek... Tebrikler yılın annesi."

"Ya çocuğun konuştuğu rehberlik öğretmeni? Hepsi yalan mıydı?"

"İnsan hayatı böyle bitirilir"

"İftira da ağır suç kategorisine girmeli. Ceza alt sınırı 20 yıl olmalıdır."

"Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Yolunuz açık olsun."

Kaynak: Özel Haber