Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen TİM 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'ne katılmış, burada yaptığı konuşmada "İhracatçılarımız için döviz bozdurma zorunluluğunu yüzde 40'tan yüzde 30'a indirdik. Düzenleme pazartesi gününden itibaren geçerli olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Benzine Zam mı Geliyor? İşte Detaylar… Benzine Zam mı Geliyor? İşte Detaylar…

Cumhurbaşkanı ‘Müjde’ Diye Duyurmuştu! Yeni Döviz Uygulaması Bugün Başladı 3

Tayyip Erdoğan’ın bu müjdesi sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’te bir açıklama yapmış ve açıklamasında, “Makro finansal istikrarın ve rezervlerin güçlenmesi ile makroihtiyati çerçevede sadeleşme adımlarına devam ediyoruz. Reeskont kredisi kullanan ihracatçılar için yüzde 70 olan TCMB’ye döviz satış yükümlülüğünü 2023 yılı Kasım ayında yüzde 40’a düşürmüştük. Yeni düzenleme ile tüm ihracat bedellerinin ve döviz kazandırıcı hizmet gelirlerinin satış yükümlülüğünü yüzde 40’tan yüzde 30’a indirdik” demişti.

Cumhurbaşkanı ‘Müjde’ Diye Duyurmuştu! Yeni Döviz Uygulaması Bugün Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘müjde’ olarak duyurduğu ihracatçıların döviz bozdurma zorunluluğunun yüzde 40’tan yüzde 30’a indirilmesi kararı bugün uygulamaya konuldu.

Kaynak: Haber Merkezi